EGÉSZSÉG-OXIGÉN-VÍZ

Az oxigén és a víz szerepe az emberi szervezetben, stresszoldás, memória dopping, egészségünk védelme, a természet gyógyító erői

 

Életünk alapfeltétele az oxigén

Az élet fenntartásához, az anyagcsere folyamatokhoz oxigénre van szükségünk. Ez határozza meg az életfunkciók 100%-át.

A levegő oxigéntartalma

Ma a levegő átlagos oxigéntartalma 19-21%, pedig az emberi test ennél 50%-al magasabb oxigénkoncentrációra volt beprogramozva. Erre enged következtetni, hogy egy őskori borostyánkőbe záródott légbuborék elemzéséből megállapították, abban az oxigénszint 38%-os.

A légszennyezés káros hatása

A légszennyező anyagok fizikai és kémiai folyamatok során keletkeznek, és megváltoztatják a levegő összetételét. A szennyezett levegő és a csökkent oxigénszint  káros hatása, az ember légző és vérkeringési zavaraiban, allergia, rák kialakulásában mutatkozik meg.

Az emberi szervezet oxigén ellátása

A test alkotóelemei közül az oxigén az egyetlen, melynek cseréjére minden másodpercben szükség van az élet fenntartásához.

A vérárammal jut el az oxigén a különböző szerveinkbe. A vérben az oxigént a hemoglobinban található vas ionok kötik meg, melyek a vörösvértestekben találhatók.

Minnél nagyobb a vér oxigén tartalma, annál nagyobb energiát tudunk kifejteni.

Ahogy a test oxigénszintje csökken, az immunrendszer gyengülni kezd, a sejtek teljesítménye is csökken, ezáltal védtelenebbek leszünk a betegségekkel szemben. Az elégtelen oxigénellátottság elégtelen energiával egyenlő, amely bármit kiválthat az enyhe fáradtságtól kezdve az életveszélyes betegségekig. Az összes krónikus betegség legfőbb oka, a sejtszinten fellépő oxigénhiány.

Az oxigén létfontosságú méregtelenítőnek tekinthető, ezért az oxigénhiány a degeneratív betegségek, valamint, végsősoron a sejt halálának valódi oka.

Az oxigénmennyiség csökkenésének kezdeti tünetei

kimerültség, emlékezetkiesés, keringési problémák, gyenge emésztés, savas gyomor, csökkent immunitás a megfázással és influenzával szemben, hörgőproblémák, különböző bakteriális, gombás, vírusos és parazitás fertőzések.

Az oxigénhiány és az elsavasodás kapcsolata

Az élethez szükséges energiánkat az ételeinkből-italainkból származó cukrok és zsírok oxidációja során nyerjük, miközben szervezetünkben savak is keletkeznek.  A hosszantartó stressz következménye az erek összeszűkülése, ami miatt oxigénhiányos állapot lép fel és ez túlsavasodáshoz vezet.

Optimális esetben a szervezetben az oxidáció során szénsav és víz képződik, amit kilégzünk.

Oxigénhiány esetén a cukrok és a zsírok elégetése nem tökéletes. így olyan savak is képződnek, melyek a szervezet a légutakon keresztül nem képes kiválasztani, például tejsav, ketonsav, húgysav.

A vesén át kiválasztott savak mennyisége korlátozott, mert naponta csak kb. 1,5 liter vizelet termelődik. A máj is átalakítja a szerves savakat, ehhez viszont sok energiára, oxigénre van szüksége. Amennyiben ezek a folyamatok a szervezetben nem megfelelően zajlanak, túlsavasodás jön létre.

Tünetei: sárgás petyhüdt bőr, kellemetlen (acetonos) lehelet, lepedékes nyelv, töredezett haj és köröm, ok nélküli fáradtság.

A sejten belüli pH-érték szabályozása a máj munkájának közreműködésével lehetséges, de ehhez elegendő oxigénre van szüksége.

A test szövetei számára a tápanyagot a vér szállítja, de ha az nem jól működik, akkor tápanyag és oxigén hiány lép fel. A vér és a keringési rendszer felfrissíthető több oxigénnel, így biztosíthatjuk, hogy jól és hatékonyan működjön. Amennyiben a sejtek megfelelő mennyiségű oxigénhez jutnak, erősítik, helyreállítják és rugalmassá teszik a szöveteket. Ha a sejtek nem jutnak elég oxigénhez, a bennük lévő cukor és oxigén kémiai reakciója során keletkező energia helyett, a cukor erjedése során felszabaduló energiából kezdenek élni. Ez károsítja a sejtek anyagcseréjét, és ezek a károsodott sejtek kezdenek elszaporodni, melyek a daganatként ismert burjánzásba kezdenek. Ezek a jó vagy rosszindulatú rákos sejtek.

Ezért fontos a sejtek megfelelő oxigénellátása, mert oxigéndús szervezetben a betegségek kialakulása sokkal ritkább.

 

Az oxigén jótékony hatásai:

  • oldja a stresszt
  • elmulasztja a fáradtságot
  • alacsony oxigénszint esetén a többlet oxigén gyors energizáló feltöltődést, kellemes érzést jelent
  • segít a relaxálásban, ellazulásban
  • általános közérzet gyors javulását eredményezi
  • élesíti a rövidtávú memóriát és fokozza  a koncentrálő képességet, ami vizsgák előtt különösen fontos lehet
  • az emlékezetkieséssel kapcsolatos problémák csökkennek
  • nagyon jó hatással van az általános gyengeség, szédülés, fejfájás, tudatzavar és depresszió kezelésére
  • sokat segít légzési nehézségek esetén, csökkenti a légszomjat, ami sportolás közben különösen előnyös lehet
  • hozzájárul a haj egészséges fejlődéséhez, a bőr öregedési folyamatát lassítja
  • jó hatással van másnaposság esetén, mert megszünteti az alkohol mellékhatásait
  • a sejtek megfelelő működésének eredményeként megszabadít a méreganyagoktól

Jótékony és gyors hatása annak is köszönhető, hogy a plusz oxigén nagy részét az agy veszi fel, melynek a cukorhoz hasonlóan nagy szuksége van rá, különösen fokozott agytevékenység (tanulás), stressz, trauma esetén. A plussz oxigén hozzájárul a stressz feloldásához, a koncentrálóképesség és az elme éberségi állapotának és a mentális teljesítőképesség fokozásához, az általános közérzet javulásához.

Sokan használják az oxigén belégzését arra, hogy fiatalosak, aktívak maradjanak, valamint a stressz hatásait ezzel próbálják a minimálisra csökkenteni.

 

Minél nagyobb a vér oxigéntartalma, annál több energiát vagyunk képesek kifejteni, annál nagyobb a vitalitásunk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 20
Heti: 25
Havi: 100
Össz.: 21 673

Látogatottság növelés
Oldal: OXIGÉN
EGÉSZSÉG-OXIGÉN-VÍZ - © 2008 - 2024 - egeszseg-oxigen-viz.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »